Men’s art, czyli męska sztuka w lokalnym wydaniu>

Men’s art, czyli męska sztuka w lokalnym wydaniu

25.02.2020 |

Już wkrótce, bo z początkiem marca, nastąpi odsłona wyjątkowej wystawy, która, choć ma charakter lokalny, trzyma globalny poziom i zwróci uwagę nawet tych, którzy na co dzień nie poświęcają zbyt wiele uwagi sztuce. Mowa o Men’s art, powiewie świeżości na pruszkowskiej scenie twórczej.

Czym jest Men’s art?

To kolaboracja sześciu twórców, którzy tworzą w odrębnych dziedzinach, ale łączy ich męskie oko, wyrazistość charakteru i chęć pokazania innym swojego punktu widzenia. Wystawa jest tworzona z myślą o społeczności powiatu pruszkowskiego, bo właśnie stąd pochodzą wszyscy jej twórcy i organizatorzy. W wystawie dominować będą surowość i mroczny klimat, a także brutalizm i dosadność. Wszystkie jej elementy, choć pochodzą z różnych dziedzin sztuki, łączy stylistyka i przenikające się nawzajem motywy, oraz, oczywiście, wyrazisty pierwiastek męski. Samych autorów łączy zaś to, że na co dzień żyją, pracują i tworzą w Pruszkowie – i właśnie dlatego dotarcie do lokalnej społeczności jest kluczowe dla wystawy.

Różnorodność osobowości i dziedzin sztuki

Pomysłodawcą projektu jest MACIEJ BOCHNOWSKI, znany już mieszkańcom Pruszkowa jako autor projektu “Pruszkowiak”, czyli internetowej (i nie tylko – wystawa jego zdjęć miała już dwie odsłony!) galerii, w której portretuje mieszkańców Pruszkowa, starając się jak najlepiej oddać ich pasję czy osobowość. W Men’s art u jego boku tworzyć będą także: KAMIL GAŁKA, właściciel studia tatuażu Ink Doctors, mistrz aerografu; PATRYK OPARA, tatuator i specjalista szkicu ołówkiem; DANIEL PLACKOWSKI, tancerz, członek Black Pearl Poppers i filmowiec; BARTEK ŁADNO, muzyk-multiinstrumentalista oraz ŁUKASZ WRÓBLEWSKI, producent i właściciel studia muzycznego. Fotografia, aerograf, szkic, film, muzyka – a to wszystko w jednym miejscu!

Pomocny pazur Blue Monstera

Jaka jest rola agencji Blue Monster w tym niesamowitym projekcie artystycznym? Przede wszystkim wspieramy Men’s art jako główny organizator. Do naszych zadań należy pozyskiwanie oraz kontakt z patronami i sponsorami (sami także jesteśmy jednym z nich!), organizacja logistyczna wydarzenia, oprawa graficzna, wsparcie obsługi social media, przygotowanie materiałów promocyjnych oraz wsparcie merytoryczne. Projekt jest nam szczególnie bliski, gdyż jednym z naszych założeń jest wspieranie lokalnych działań, przedsiębiorstw i eventów, a sami twórcy niezwykle nas inspirują do działania!

Nie może Cię tam zabraknąć

Wernisaż wystawy odbędzie się 6. marca o 19.00 w Nowej Stacji w Pruszkowie. Wystawa objęta jest honorowym patronatem powiatu pruszkowskiego oraz miasta Pruszków. Prace członków Men’s art będzie można podziwiać na parterze galerii przez trzy miesiące. W imieniu twórców i pozostałych organizowanych zapraszamy do wspólnego zatopienia się w surowej po męsku, acz jakże bogatej sztuce!

Tekst: Magdalena Jaźwińska

BLUE MONSTER | agencja marketingowa
Marek Jeziorek
CEO | Account Director
marek.jeziorek@bluemonster.pl
T: +48 533 992 662