Outsourcing marketingu>

Outsourcing marketingu

06.03.2023 |

‘’Umiesz liczyć? Licz na siebie!’’. Małe i średnie przedsiębiorstwa często kierują się tą zasadą, aby samodzielnie zająć się marketingiem swojej firmy lub zatrudnić zespół specjalistów do tego celu. Wynika to najczęściej z potrzeby niezależności, kontroli nad wszystkim lub obaw przed delegowaniem zadań innym.


Aby uczciwie móc powiedzieć, że prowadzisz skuteczny marketing w swojej firmie, musisz zatrudnić armię ekspertów specjalizujących się w wąskich obszarach, którzy razem utworzą zespół. Wiele firm ogranicza się jednak do zatrudnienia 1-2 osób, które znają się na wszystkim po trochu.
Jeżeli nie masz w swojej firmie dyrektora kreatywnego, content managera, grafika, specjalisty SEO lub programisty czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego warto nawiązać współpracę z zewnętrzną grupą specjalistów (a potem skontaktuj się z BLUEMONSTER.😉).

Jakie są główne atuty outsourcingu usług marketingowych?

✔ Dzięki outsourcingowi, dodanie kolejnej usługi do Twoich działań jest łatwiejsze i bardziej efektywne. Nie musisz martwić się o skuteczność, ponieważ agencja, z którą współpracujesz, ponosi odpowiedzialność za cały proces.
✔ Jest zadanie, jest realizacja! Korzystasz z usług wybranych ekspertów wtedy, gdy tylko tego potrzebujesz. 
✔ Agencja nie ma ‘’ego’’. Korzystasz z usług profesjonalistów, u których łatwiej wymagać realizacji zadań, niż od pracownika, który jest wewnątrz firmy.
✔ Nie masz problemów związanych z zatrudnieniem dodatkowych ludzi oraz kosztownym i czasochłonnym procesie rekrutacji.
✔ Przypomnisz sobie co to jest urlop, śpisz spokojniej, bo odpowiedzialność spoczywa na agencji.
✔ Obowiązują cię korzystne zasady współpracy uwarunkowane umową. 
✔ Masz dostęp do Project Managera, który kontroluje cały proces pracy nad Twoim projektem. Nie musisz zajmować się tym na własną rękę i wszystkiego doglądać.
✔ Rolą agencji, która posiada wewnętrznie wąskie kompetencje jest szersze spojrzenie na twoją strategię marketingową. Czyli masz dostęp do świeżego spojrzenia na swój biznes.
✔ Agencja jest gwarancją ciągłości działań. W przeciwieństwie do sytuacji, kiedy tracimy wyspecjalizowanego pracownika zatrudnionego w firmie. Niesie to ze sobą często konsekwencje dla prowadzonych projektów np. opóźnienia.

➡ Podsumowując, outsourcing usług marketingowych może dostarczyć Ci takich atutów jak: ⭐ jakość, ⭐ kompetencje i ⭐ ciągłość działań. Dodatkowo płacisz znacznie mniej niż za własny zespół fachowców i zyskujesz dodatkowy czas na zajęcie się swoim biznesem.
Jeżeli cała współpraca oparta jest na partnerskich relacjach, agencja dobrze realizuje usługę to jest to idealny model współpracy.

Szukasz partnera do realizacji skutecznego marketingu w twojej firmie❓
🤝 Nawiąż kontakt z #BLUEMONSTER.