Dlaczego warto korzystać z usług agencji reklamowych?>

Dlaczego warto korzystać z usług agencji reklamowych?

26.03.2018 |

W dzisiejszych czasach, większość przedsiębiorców wie, że odpowiednio przygotowana akcja marketingowa daje ogromną przewagę nad konkurencją. Liczy się każda wydana złotówka. Dlatego często szukając oszczędności sami biorą na swoje barki kwestie związane z promocją. Finalnie brakuje im jednak czasu, aby poznać dobrze wszystkie narzędzia jakie służą wsparciu sprzedaży. Może czas zatrudnić agencję marketingową?

Współpraca z agencją jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców. Jest to dla firmy oszczędność, ponieważ nie musi tworzyć osobnego działu marketingu i zatrudniać dodatkowych osób. Koszt umowy z agencją jest jasny i przejrzysty. Projekty prowadzą eksperci, z którymi rozliczasz się najczęściej tylko za efekty ich pracy.

Jeśli dopiero zaczynasz poszukiwania, możesz czuć się przytłoczony opcjami. Znalezienie idealnego dopasowania do Twoich unikalnych potrzeb biznesowych może być trudne, ale jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

  1. Jakie są Twoje cele?

Każde przedsiębiorstwo ma własną koncepcję tego, jakie efekty chce uzyskać od strategii marketingowej. Najczęściej dąży się do wzrostu i zysków. To, jak  agencja marketingowa stara się osiągnąć te cele, może się różnić. Przykładowo jedna z agencji może próbować zwiększyć obecność w internecie twojej marki, pisząc treści eksperckie na firmowego bloga. Inna – może zalecić gruntowną zmianę wizerunku marki. Dlatego zacznij od ustalenia swoich celów, aby znaleźć agencję, która najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

  1. Liczy się wiedza i doświadczenie

Poszukaj agencji marketingowej, która oferuje osobistą konsultację lub audyt strony internetowej. Jest to świetny sposób, aby poznać ludzi, którym powierza się swoją markę. Dlatego warto znaleźć agencję reklamową ze swojej okolicy np. wpisując w wyszukiwarce hasło: agencja reklamowa pruszków. Korzystając z tej konsultacji możesz zobaczyć swoją firmę z innej perspektywy. Jakie są jej plusy i minusy, mocne i słabe strony.

  1. Czy Agencja jest polecana przez innych?

Upewnij się, że agencja ma dostępne portfolio klientów. Czy współpracowali z firmami z Twojej branży i jakie były wyniki? Zapoznaj się ze stroną internetową agencji i referencjami klientów. Jeszcze lepiej, spytaj bezpośrednio klientów czy byli zadowoleni z usług tej agencji? Wtedy będziesz miał spokojne sumienie, że jest to firma godna zaufania.

  1. Określ swój budżet

Marketing to zawsze inwestycja. Niektóre firmy mogą sobie pozwolić na duży budżet, podczas gdy inne szukają czegoś o mniejszej skali. Przed przystąpieniem do rozmów ustal sobie widełki cenowe jakie możesz przeznaczyć na promocję. Dobra agencja ma przejrzyste praktyki rozliczeniowe i zapewni Ci wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb.

  1. Rozmiar nie zawsze ma znaczenie

Duża agencja marketingowa nie oznacza, że ​​jest to właściwa agencja dla Twojej marki. Poszukaj takiej firmy, która oferuje spersonalizowaną usługę i opiekę nad każdym etapem projektu. Wybierz agencję, która sprawia, że ​​potrzeby wszystkich klientów są priorytetowe – niezależnie od wielkości marki. Jeśli twoja firma to mała ryba w dużym stawie, to wciąż zasługuje na uwagę.

  1. Komunikacja i zaufanie

Wyobraź sobie, że zatrudnienie agencji marketingowej, jest jak zaangażowanie się w związek. Twoja firma i agencja marketingowa współpracują ze sobą w celu osiągnięcia wspólnego celu: rozwoju firmy i rozpoznawalności marki. Jak wyobrażasz sobie Waszą codzienną pracę i komunikację? Czy czujesz do nich zaufanie? Przed podpisaniem umowy zapoznaj się z przedstawicielami agencji. Umów się na spotkanie, poznajcie swoje podejście do biznesu. Jeśli coś nie jest w porządku, ufaj swojemu przeczuciu i szukaj dalej.


BLM MEDIA SP. Z O.O. – agencja reklamowa Pruszków

Jesteśmy zespołem specjalistów od marketingu internetowego. Zajmujemy się:
– tworzeniem oraz projektowaniem stron www dla firm z Pruszkowa i okolic.
– realizacją kampanii marketingowych które mają na celu wygenerować leady sprzedażowe. Kampanie realizujemy między innymi za pośrednictwem Google Adwords oraz Facebook Ads.
– prowadzimy konta naszych klientów na portalach społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn)

Zapraszamy do kontaktu