Dlaczego lubimy kupować online?>

Dlaczego lubimy kupować online?

15.07.2019 |

Jedną z największych zalet robienia zakupów w sieci, jest ogromny wybór produktów. Kolokwialnie mówiąc, nie ma na świecie rzeczy, której nie zdołamy kupić w internecie. Dzięki przeszukiwaniu i wybieraniu możemy znaleźć w dobrej cenie coś, co nas interesuje. Zależy to też mimo wszystko od czasu, który poświęcimy na poszukiwania i jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć, na daną rzecz.

Zaoszczędzimy również na kosztach podróży, dostawa często wynosi niewiele. Często dużo więcej wydamy na paliwo jadąc po nasz produkt. Chodzi tutaj także o oszczędność czasu. Zrobienie e-zakupów, zajmuje go zdecydowanie mniej niż stacjonarnie, ominiemy też dzięki temu duże kolejki, które nie są przez nas raczej uwielbiane.

Duży wybór

Co więc można kupić w internecie? Zaczynając od kosmetyków, elektroniki, ulubionych marek ciuchów, mebli i tak dalej, po artykuły spożywcze. Staje się to coraz bardziej popularne, dlatego kolejne sklepy wprowadzają możliwość dostawy zakupów do domu. Za transport nie płacimy wiele, a zakupy mamy nie tylko zrobione, ale również dostarczone pod sam dom. Jest to dobre rozwiązanie w momencie, gdy nie masz czasu jechać do sklepu, choroba Cię zatrzymała lub nie masz z kim zostawić dziecka.

Z każdego zakątka świata

Kiedyś nikt nawet nie przypuszczał, że będzie mógł kupić ulubioną rzecz ze Stanów Zjednoczonych, Francji czy Chin. Teraz jest to na porządku dziennym, warto jednak zwrócić uwagę na autentyczność sklepu i osoby sprzedające. To także nie jest problem, dzięki opiniom kupujących, bądź na innych stronach, jesteśmy w stanie to sprawdzić. Ważne, aby nie dać się oszukać.

Jedną z takich popularnych stron jest AliExpress.com, który jest Chińskim odpowiednikiem dobrze znanego wszystkim Allegro. Znajdziemy tam wiele rzeczy, o których nam się nawet nie śniło. Możemy zakupić tam naprawdę ciekawe gadżety z dosłownie każdej dziedziny. Oczekiwanie na zamówienie waha się zazwyczaj od dwóch tygodni do miesiąca.

Strzał w dziesiątkę

Robiąc zakupy stacjonarnie, ceny są zazwyczaj większe, przez co jesteśmy w stanie za jakąś rzecz nieźle przepłacić. Raczej nikomu nie chce się jeździć do kilkunastu sklepów w mieście i porównywać kosztów, jest to również strata czasu. W internecie praktycznie wszystko znajdziemy w konkurencyjnych cenach. Sami w mgnieniu oka, możemy to porównać, czasami nawet wyszukiwarka proponuje popularne Ceneo, które zajmuje się właśnie wybraniem najlepszych i sprawdzonych ofert, przekierowując nas później do strony internetowej.

Wygodna dostawa

Sposób dostawy zależy tylko od Ciebie. Potrzebujesz, aby zamówienie zostało dostarczone do domu, a może do pracy, albo do wygodnego miejsca, gdzie jesteś w stanie odebrać je o każdej porze? Poczta polska, Inpost, paczkomaty, DHL i inni kurierzy. Często jednak to płatność ma kluczowe znaczenie. Nie chcesz robić przelewu natychmiast, to wybierz paczkę za pobraniem, aby zapłacić kurierowi. Wiąże się to jednak z tym, że danego dnia może nie zastać nas w domu. Paczkomaty, dają nam możliwość płatności przy odbiorze, ale można również zapłacić internetowo. Tam paczka bezpiecznie czeka, aby odebrać ją o wygodnej porze.

Bezproblemowy zwrot

Może się zdarzyć, że zamówiona przez nas rzecz nie odpowiada naszym oczekiwaniom. W takim wypadku, mamy od 14 dni do 30 (w zależności od sklepu) na zwrot bez podania przyczyny. Gotówka jest przeważnie zwracana w momencie, gdy towar dotrze do odbiorcy.

BLUE MONSTER | agencja marketingowa
Marek Jeziorek
CEO | Account Director
marek.jeziorek@bluemonster.pl
T: +48 533 992 662